Нашата адвокатска фирма лоцирана во Хо Ши Мин Сити, Виетнам обезбедува целосен опсег на правни услуги како што се регистрација на бизнис и инвестиции во Виетнам за глобалните кинески, континентална Кина, Тајван и други странски инвестициски клиенти. Ние сме специјализирани за обезбедување виетнамска индустриска и комерцијална регистрација, виетнамски правен совет и примена и обработка на виетнамски деловни лиценци. Без разлика дали ви треба виетнамско правно застапување или сакате да аплицирате за лиценца за малопродажна индустрија, нашиот тим на адвокати може да обезбеди висококвалитетни и ефикасни услуги.

Како првокласен тим на виетнамски адвокати, ние сме посветени на нашите клиенти да им обезбедиме сигурни и искрени решенија. Нашите услуги се исклучително ефикасни и можат брзо да се справат со вашите потреби за индустриска и комерцијална регистрација и странски инвестиции. Без разлика дали штотуку почнувате да размислувате за инвестирање во Виетнам или веќе сте во оперативна фаза, можеме да обезбедиме релевантни правни услуги.

Ако ви треба регистрација на бизнис во Виетнам или барате правна помош поврзана со странски инвестиции, ве молиме контактирајте го нашиот правен тим веднаш. Гарантираме дека вашите потреби ќе бидат задоволени на професионален и експедитивен начин.

Vietnam Investment Company
производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 52,834 купувачи околу светот во hcmcinvestment.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Виетнам Основни информации:името на земјата:Социјалистичка Република Виетнам(Социјалистичка Република Виетнам)Националниот ден:септември 2капитал:Ханој(Ханој)Површина:330,000 1,051 квадратни километри(околу 9 пати поголема од големината на Тајван)Популација:околу 99 милиони луѓе(ноември 2016 Читај повеќе mk),вкупно 54 семејства,со"Кин" (Искуство)за најголем семејство(околу 85.7%),кинески околу 200 милиони луѓе.локација:Се наоѓа на источната страна на Индокина Полуостров,север и Гуангкси Zhuang автономен регион и провинцијата Јунан,западниот дел на Лаос и Камбоџа,Dongbin"Токио Bay" (Виетнам се нарекува"Beibu Залив")и на Јужното Кинеско Море(Виетнам се нарекува"Donghai"),Тесен во текот на S-допаѓа.3/4 од територијата во планинските шуми,рамнини се главно дистрибуиран во делтата на северниот дел на Црвена Река и јужниот дел на делтата Коулун.Главните пристаништа вклучуваат Хаи Phong во северниот дел,Da Нанг во јужниот дел,Камери Ranh во јужниот и Vung Tau во јужниот и Хо Ши Мин Сити во јужниот дел.Главниот меѓународен аеродром е"Нои Баи"аеродромот во Ханој и"Тан Синот Nhat"аеродромот во Хо Ши Мин Сити.Јазик:виетнамски,малку се зборува англиски јазик,мандарина,Руски и француски јазик,Кантонски можат да комуницираат помеѓу јужната кинеска.климатските:суптропски и тропски монсуните клима.Северен Виетнам и Тајланд,климата е сличен на годината,годината-круг топло и влажно,дожд,сува две сезони,5 до 10 месеци за време на дождовната сезона,11 април за време на сувата сезона.Просечната температура во зима и лето се 16.5 и 26.8 степени Целзиусови,односно,и Хо Ши Мин Сити е 25.8 и 28.9 степени Целзиусови.кинеското општество:повеќе од 70,000 луѓе во виетнамски бизнисмени,и Тајван училишта во 1997 година во градот Хо Ши Мин е основана.Не постојат"во странство кинески"во Виетнам,но има околу 1 милион луѓе во"етничка група" (Виетнамци,54 етнички малцинства во Виетнам).Повеќето од нив се концентрирани во јужниот дел,поделени во Guangzhao,Chaozhou,Fujian,Хака и Хаинан Пет голема помош.Од реформите и отворањето во Виетнам,Тајван,Хонг Конг,Макао и други места за инвеститорите,учење кинески стана кратенка за да бараат одлична работа.медиуми Преглед:Со економскиот раст и зголемување на меѓународни контакти,виетнамски ТВ,радио,весници,и интернет покажаа повеќе различни изглед да се задоволат потребите на различни публики,слушатели или читатели.надворешната политика:Виетнамски дипломатија сега е зајакнување на размена со земјите од различните политички и општествени системи,служи на земјата како целина и интегрирање во глобалниот систем.Бидејќи на изминатите шест години,Виетнам достигна 185 земји,странски шефови на држави,премиерите,министри или други гиганти да ја посетите повеќе и повеќе бескрајни,во прилог на Националниот Самитот на француската(1997),Истокот(2004),Конференцијата на АСЕАН(2001),Азија-Самитот во Европа(2004),АПЕК на Годишното собрание на(2006),Самитот АСЕАН(2010),Азиската банка за развој(АДБ)година(2011),2007 се приклучи на Светската трговска организација и служеше како Советот за безбедност на Обединетите нации 2008 до 2009 година не-постојани членки,во 2010 година на претседателството на Источната конференција,2017 година ќе се одржи на АПЕК.Економски информации капитал(2015)валута:Шилд(Донг),1 САД$22,500 Шилдстапка на економски раст:6.68%Бруто домашниот производ(БДП):врска$1,863.5 милијарди.Националниот просек приходи:врска$2,109.Вкупниот извоз: $162.11 милијарди.Вкупниот увоз: $165.65 милијарди долари.надворешниот долг: $110 милијарди долари(декември 2014 година).инфлацијата:0.63%.Стапка на невработеност:3.29%градот,руралните 1.83%Луѓето кои живеат стандардиВиетнамски националниот просек приход од околу 2,109 американски долари(2015).Виетнам'и работната сила достигна 54.32 милиони луѓе,работната сила се зголеми за 572,000 повеќе од претходната година,стапката на невработеност за градот 3.29%,руралните 1.83% (2015).Виетнам'Генерален живеење е сеуште на ниско ниво,но, животната средина и здравјето услови се уште се многу назад.Странците во Виетнам,исхраната,шопинг,комунални услуги,транспорт,медицински и други давачки повисока од Виетнамски.исхранаВиетнамски навики за јадење малку како Кинески,Виетнамски кујна е исто така доста познат,бизнис патниците на повеќе,исто така, може да се најде во кинески,јапонски,Кореја и Западна ресторани.Тоа е,во големиот град да изберете многу јадења,мали и средни-големите градови,тогаш повеќе храна-врз основа.Но Виетнам лоша здравствена состојба,мраз,зелена салата(виетнамски јадења,често придружени со зелена салата),треба да се избегне јадење.Друга вода не треба да пијат суровини,најдобар пијалок или купи флаширана минерална вода варени.Исхрана и дневен материјалиВиетнам во земјоделски основањето,храната главен за ориз,сега е во светот'вториот по големина извозник на ориз.Богата со земјоделски,покарактеристични исхрана се:Реката Виетнам прав(ЈЗУ),пролетта ролни,овца печка,змија вино,пржена риба торта,ракчиња и така натаму.Богат спектар на овошје,вклучувајќи млеко овошје,змеј овошје,банани,страст овошје за виетнамскиот специјалитет,а другиот од светот голем број на увезената јаболка и круши.Ханој Сити,традиционалните пазарот понудата дневни потреби и овошје и зеленчук,риба и рак нема недостиг од месо,ниски цени,увозот се поскапи.алиштаВиетнам,земјата(Северна,Кина,Јужен Виетнам)поради ширина,климата е различна,северниот регион(област Ханој),и Тајван Pingtung,Каосиунг клима слична(зима понекогаш толку ниско, како 10 степени Целзиусови,летни високи температури од над 38 степени Целзиусови(Температурата е околу 26 степени C до 35 степени C),главно во лето облека,додека централниот регион(Зора,Хуе),јужниот регион(јужно од градот Хо Ши Мин)е долг тропска клима(температура од околу 26 степени C до 35 степени C) )Е исто така малку четири сезони промени,но не се многу очигледни.останеСо голем број на странски инвестиции во недвижен имот,Виетнам'ОК метропола има пет-хотел,трошоци за сместување меѓу околу 110 150 долари за да се.во прилог,на приватен хотел во Виетнам е, исто така, прилично честа(околу три ѕвезди),но да се остават во големиот град(Ху Сити,Ханој)провинции или повеќе оддалечените области,ако нема странски инвестиции во меѓународни хотели,само локалните хотели,сиромашните опрема,Цената е околу 20 до 60 долари.Тајванскиот луѓе доаѓаат во Виетнам,тоа е најдобро да https://tw.хотели.com резервира хотел во однапред,оптимист во врска со цената(даночните и појадок),особено во оддалечените области треба да се потврди однапред прашања сместување.сообраќајВиетнам'системот е постепено подобрување на сообраќајот,Ханој и Хо Ши Мин Сити и други големи градот интегритет планирање автобус,автобус опрема е лоша,но Виетнамски се уште најмногу мотор-базирана алатка.Виетнамски Владата, исто така активно планирање на јавниот транспортен систем во последните години.Ханој и Хо Ши Мин Сити сега се гради МРТ.Во урбаните области,исто така може да се патува е многу лесен такси,јазичната бариера на негова адреса може да се реши,повеќето такси нема намерно да скршне,кон предградијата да се преговара,треба да биде автомобил или зборуваме за цената во догледно време повеќе трошоци-ефикасен.ПреведувачПовеќе луѓе се генерално не се разбере странски јазици,деловни единици(вклучувајќи и владини агенции),запознаени со странски јазик е исто така ограничен,а со тоа и деловни активности,најдобриот начин за употреба на преведувачи,во прилог на работа на погодност,на други, како што се:сообраќај,Добие целосна помош.Постојат многу преведувачи кои работат во Виетнам,не само на англиски јазик,Кинески,јапонски,француската,и руски преведувачи.Просечната дневна цена на преведувачи е помеѓу$50 и$100,но 8899 ќе биде поскап.Постојат многу странски инвеститори да инвестираат повеќе,вработување на локални вработени,претходно се вработени привремено преведувачи.информации за животвалутаВиетнамски валута е Виетнамски Донг,моментално(-ти јануари 2016 Читај повеќе mk)1 американски долари е еквивалентно на околу 22,500 VND,Бранител номинална вредност од 500,1,000,2,000,5,000,10,000,20,000,50,000,100,000,200,000 и 500,000 десет единици,во прилог,на виетнамски влада не издаде пари.Виетнам за спроведување на контрола на странска размена,увоз на износот на неограничен,за контрола на извозот.Аутсајдери во банкарските депозити долари за да се спомене на доларот,Исто така, треба да го пополните формуларот на апликацијата и доказ за користење.Во принцип,на доларот е забрането да се користи во виетнамскиот пазар,но, всушност,,се уште има некои продавници со користење на цената на доларот,но, исто така, прифати тргување долар,во неколку наврати,дури и ако цената на штитот,на доларот е изводливо.во прилог,употреба на патникот'чекови во Виетнам не е честа појава и не е лесно да се размена,долари готовина е сеуште најпопуларниот,плаќања со кредитна картичка,во прилог на големите хотели и некои луѓе надвор од бизнисот-ориентирана продавници,повеќето продавници не прифаќаме кредитни картички,Во клиентот да плати со кредитна картичка,сепак треба да додадете 2%до 3%на надоместокот(хотелот не ја имаат оваа),така што повеќе потрошувачка,ако кредитна картичка за да плати,најдобро е да се види дали ќе се плати таксата,на друг начин,Или да се заработи(VND или во американски долари)да ја плати е соодветно.метод на комуникација:Виетнамски јавна телефонска не е честа појава.Да дојдат да преговараат,најдобро е да се донесе свој мобилен телефон,Тајван и Виетнам Телеком меѓу сегашните роаминг услуги,Тајван може да се пријават во однапред,ако не сакате да ја користите роаминг услуги,исто така можете да купат мобилен телефон на при-пејд картичка во Виетнам,ефтин(околу 300,000 VND),погоден за употреба во Виетнам.Постојат два пред-пејд картички во Mobicard(почнувајќи со 0903,0904)и Vinacard(0912,0913)по иста цена.во прилог,директно бирање меѓународни повици може да се додаде 177 или 178 броеви;потоа продолжи да го повикате меѓународниот код 00,код на држава(Тајван 886),град код,станбени или компанија број,цената може да се намали на околу 0.8 американски долари во минута.СоветПотрошувачка во Виетнам,Колку повеќе луѓе нема да бидат принудени да ја исфрли на врвот,но оди надвор да јадат, ако може да ја исфрли,или со такси не се менува,е исто така популарен потег.Во хотелот,келнерот да им помогне да багаж,обично се дава 1 милион повеќе од 20,000 јуани повеќе валута може да се.Виетнамски образовниот систем,школаринаВиетнам образовниот систем за пет,четири,три,четири систем кој е пет години во основното училиште,средно училиште за четири години,средно училиште за три години,четири години на колеџ(дел од Одделот за архитектура за пет години,медицински за шест години,д-р.две до четири години),национална задолжително образование за девет години за средно училиште.Во моментов,постојат многу меѓународни училишта во Ханој,вклучувајќи ги и следниве: (1)Меѓународна школа на Обединетите нации на Ханој од градинката во второ одделение,училиштето сезона,повеќе од 100 наставници,Повеќе од сите англиски настава. (Б)Ханој Меѓународна школа(Ханој Меѓународна школа)од градинка до 12 години,два семестри. (C)Сингапур Меѓународна школа(Сингапур Меѓународна школа)од градинка до деветто одделение,периодот училиште.Хо Ши Мин Сити Тајпеј училишта(примарната,помлади и средно училиште)за тајванската деца.Радио и телевизиски услугиобласт Ханој во моментов има виетнамски радио станици,Ханој радио станици AM и FM канали,и емитува 18 часа(5:00-23:00)секојдневно и емитува програма на англиски јазик,француската,Руската,шпански,Кинески кантонски и други вести серија до петнаесет минути и да научат виетнамски програма.ТВ има Виетнам Кина Централна Телевизија(три канали)и Ханој ТВ,секој ден на секои петнаесет минути на англиски јазик,француската новинска.На други провинции, исто така, постави локални телевизиски станици,главно ширење на програми за видео надзор.Споменици и места одморВиетнам,северно од Longwan и централна Shunhua Ruan античките урнатини на Обединетите нации за образование,Наука и култура(УНЕСКО)како што во светот'и туризмот средства,Vung Tau и Nha Trang за одморалиште,Дејл како летувалиште,убава глетка,Која е главната пристаништето во Југоисточна Азија,на интеграција на Кина,Јапонија,Виетнам архитектонски стил,за луѓе мислат на пасиштето;северозападно министрите за Виетнам да го порази француската окупација сили на историскиот центар.Виетнам во моментов има Ба Vi,CUC Фуон,Кат Ба,Бах Ма,Кат Тиен и други пет национални паркови,генерално,поголемиот дел од Виетнамски сценски места да се задржи оригиналниот облик.Ханој Езеро и повеќе дрвја,зелена,Западот Езеро,Hoan Kiem Езеро,Ленин парк,Хо Ши Мин Спомен сала за јавна рекреација главните места,галерии често се одржуваат изложби.Четири големи музеи,историски музеи,револуционерна музеи,воени музеи,национални уметнички галерии,и историски музеи ги уништи војната, и се здобил со тешки загуби.Културен палата и Ханој театар често се организираат разни културни активности,таму се уникатни вода куклена претстава.
Professional Law Services